Strihacie strojčeky
Zastrihávače vlasov sú nepostrádateľným nástrojom pre každého, komu záleží na svojom vzhľade. Pri výbere zastrihávača vlasov je dôležité najmä nastavenie nástavcov a napájanie, ale nezabúdajte ani na materiál čepelí či ďalšie doplnkové funkcie. Ako si teda vybrať ten správny zastrihávač vlasov?
Najpredávanejšie
Značky
Výber zastrihávača vlasov: správny nástavec je alfou omegou
Typ nástavca ovplyvňuje tvar vášho účesu. Dnešné zastrihávače vlasov majú niekoľko vymeniteľných nástavcov rôznych dĺžok. Ktoré to sú?
Zastrihávač vlasov bez nástavca sa používa na strihanie vlasov do maximálnej dĺžky 0,5 mm.
Na veľmi krátke strihanie sa používa nástavec, ktorý strihá vlasy na dĺžku 1 - 2 mm.
Na krátke strihanie vlasov je vhodný strihač vlasov s nastaviteľným nástavcom v rozsahu 3-10 mm.
Na zastrihávanie dlhších vlasov možno použiť nástavec určený na strihanie vlasov na dĺžku 1-3 cm.
Čo dokáže zastrihávač vlasov na tvarovanie kontúr?
Chcete mať originálny účes? Vyskúšajte kontúrovací zastrihávač vlasov, ktorý sa používa na vytváranie rôznych ozdôb, veľmi detailný strih a na dokončenie celého účesu.
Okrem bežných nástavcov možno niektoré zastrihávače vlasov obohatiť aj o špeciálne nástavce na úpravu obočia alebo nosných a ušných chĺpkov.
Venujte pozornosť tomu, akými čepeľami je zastrihávač vlasov vybavený
Materiál použitý na výrobu čepelí ovplyvňuje vlastnosti samotného zastrihávača vlasov. Líšia sa umývateľnosťou, odolnosťou a dlhou životnosťou. Aké čepele môže mať zastrihávač vlasov? Pozrite si porovnávací prehľad.
Oceľové čepele vynikajú nižšou cenou a vysokou ostrosťou. Zastrihávač vlasov s oceľovou čepeľou má nevýhodu v riziku zhrdzavenia čepele.
Čepele z nehrdzavejúcej ocele sú veľmi podobné oceli. Zloženie materiálu z nehrdzavejúcej ocele však zabraňuje hrdzaveniu, takže čepele môžu bezpečne prísť do kontaktu s vodou.
Titánové čepele majú vysokú odolnosť a nadpriemernú kvalitu. Titán je často používaný materiál, ktorý je drahší, ale zároveň takmer nezničiteľný.
Keramické čepele sú vysoko kvalitné a netupia sa. Nevýhodou je, že sú krehké a nedajú sa umývať vodou.
Ako je zastrihávač vlasov napájaný - zo siete, z batérie alebo kombinovane?
Keď ste si istí, aký druh strihu chcete, zamerajte sa aj na spôsob napájania. Zastrihávače vlasov môžu byť napájané buď zo siete, z batérie alebo kombinovane.
Sieťový zastrihávač vlasov
Sieťový zastrihávač vlasov je štandardne napájaný prostredníctvom elektrickej zásuvky. Šnúra je síce menej praktická, ale na druhej strane je jej výdrž neobmedzená a tiež pracuje stále na plný výkon. Pri cestách do zahraničia si overte, či potrebujete zariadenie do bežnej 230-voltovej zásuvky alebo do americkej 110-voltovej zásuvky.
Bezdrôtový akumulátorový zastrihávač vlasov
Akumulátorový zastrihávač vlasov má nespornú výhodu bezdrôtovej prevádzky, ktorá so sebou prináša lepšiu manipuláciu. Nikde vám neprekáža kábel, na druhej strane takýto zastrihávač vlasov musíte často nabíjať. Nabíjanie zvyčajne trvá od niekoľkých desiatok minút až po niekoľko hodín. Rovnaké je to aj s dobou jeho prevádzky.
V ponuke nájdete aj kombináciu sieťového a batériového nabíjania - takýto zastrihávač vlasov je vhodný na zastrihávanie vlasov doma aj na cestách.
Zastrihávače vlasov: čas prevádzky vs. čas nabíjania
Doba chodu a doba nabíjania súvisia aj s výberom správneho napájania. Tieto ukazovatele závisia od toho, či je zastrihávač vlasov akumulátorový, elektrický alebo kombinovaný.
Doba chodu sa pohybuje od 30 min. do 5 hodín.
Čas nabíjania môže byť hodinu alebo aj niekoľko hodín.